Mae Hong Son Loop, Northern Thailand
Ένας δημοφιλής δρόμος μέσω της επαρχίας Mae Hong Son στη βόρεια Ταϊλάνδη, στις πιο ορεινές περιοχές της χώρας, μια περιπέτεια μοτοσικλετών, μια αγαπημένη διαδρομή για ποδηλάτες. Το Mae Hong Son Loop είναι μια από τις πιο διάσημες εκδρομές στη βόρεια Ταϊλάνδη. Το Mae Hong Son Loop ξεκινά και τελειώνει στο Τσιάνγκ Μάι, περνώντας από υπέροχα τοπία μαζί με ενδιαφέρουσες πόλεις για εξερεύνηση και φυσικά εξαιρετικό φαγητό. Το Mae Hong Son είναι η πιο ορεινή επαρχία στην Ταϊλάνδη και δέχεται λίγους επισκέπτες λόγω της σχετικά απομακρυσμένης θέσης και του χρόνου που χρειάζεται για να την φτάσει κανείς εκεί. Ξεκινώντας από την πόλη Τσιάνγκ Μάι, το Mae Hong Son Loop είναι ένα ταξίδι 600 χιλιομέτρων.